Havárie, stane se...každá se musí důkladně vyšetřit, aby se zjistilo co to způsobilo, a již se to nemohlo opakovat, případně změnit technologii.

Je dobré si model před plavbou vyfotit,, může to taky být poslední vzpomínková fotografie...

Simulace boje jsou tvrdé, model se může i potopit vlastním efektem, který nebyl správně odhozen..., nebo zůstane na boku. Odpálená střela může dopadnout na model, nebo se na ní dá omylem najet..,(viz.video níže)

Video z zásahu:

www.youtube.com/watch?v=uM6uFc_qoqo

Hezký model před akcí,...

Model po Akci, po odpalu rakety, důvod proč nestavět funkční maketu.

Nebezpečí samovolného požáru po odpálení zásobníku.

Závada na pohonu LCT.

První plavba a efekty bez závad, při druhé plavbě po přestávce (v modelu trocha vody z průsaku po první plavbě, možná změněná vlhkost se dostala do ele.reg) cca. po dvou hodinách, model se choval normálně, ale po uplutí cca.50m samovolně přešel na zpátečku, ostatní funkce pracovaly bez závad,(kormidlo,efekty), model se točil na místě, postupně odpáleny všechny efekty, první ve snaze otřesem z výmetu rozhýbat zacyklený regulátor, ale nezdařilo se, postupně vše zdárně odpáleno, asi po 15 minutách se model rozjel vpřed jako by se nic nestalo, a řízení rychlosti normálně fungovalo. Po přehrání video záznamu z modelu, bylo zjištěno, že již při vyplutí kolísal zvuk motoru-něco se dělo s ele.reg. To je také jeden z důvodů mít na modelu záznamové zařízení, taková černá skřínka, co se počas plavby děje.

Tato závada již byla v minulosti, byl demontován regulátor, a nalezena oxidace na jeho plošném spoji, vyčištěno, a zdárně to pracovalo.