RC vybavení, RC souprava (vysílač a přijímač pro daný kmitočet).
Modely se řídí dálkovým ovládáním, dříve se používal i kabel, jde to i dnes u přijímačů s výstupem DSC, (možno spojit vysílač a přijímač drátem, vyjmout krystal z VF stupně vysílače (vysílač nevysílá a model a okolí není ničím rušené), ovladače vysílače normálně pracují, používá se to zpravidla při předvádění na stole pro diváky).
Dnes je standartem RC souprav kmitočet 2.4Ghz, a různé modifikace kódování signálu, zpravidla s soupravou jiného výrobce nefungují, optimální je přeskok přes celé pásmo 80-100x za vteřinu,(Frsky, Futaba FAST, Graupner HoTT, ....).
!!! Pozor 2.4Ghz nelze ovládat ponorky, signál se nešíří pod vodou !!!
Hlavní výhoda 2.4Ghz je, že není nutno používat krystaly pro daný kanál, 2.4Ghz si po zapnutí ošahá zapnuté RC soupravy kolem a najde si volný kanál. (Oživení a nastavení RC soupravy dle manuálu výrobce, spárování, postup zapnutí přijímač a vysílač).
2.4Ghz poznáme podle toho, že není na vysílači žádná anténa nebo jen krátká do 15cm.
Dosah RC soupravy je pro modely dostatečný, 1000m a více, model lodi vzdálený 50 a více metrů, není již k rozeznání kam pluje (hodně pomáhá na přídi bílý LED reflektor pro určení směru k sobě). Zvláště model nabarvený oceánskými barvami šedá, modravá není na vodě bez světel vidět, když uhnete očima a model zmizí, Potopil se???.
Vysílač v pásmu 27, 35, 40Mhz, používá teleskopickou anténu, pro plný dosah musí být plně vysunuta, ale její délka je značná a ztěžuje manipulaci s vysílačem,,, proto je možné používat tkz. zkrácenou anténu (černá částečně ohebná délky cca.20cm), má omezený dosah, ale pro lodní a pozemní modely to nevadí.
Velké lodní sestavy, desítky modelů, se jezdí na velké ploše.
Pro antény 2.4Ghz u modelu lodi platí je umístit co nejvýše na modelu, (samotná aktívní část antény je ta s průhlednou izolací na konci anténího vodiče 2-3cm) když, se přijímač 2.4Ghz umístní do trupu modelu, tak se příjímač dostává pod hladinu a mokrý trup nebo laminace trupu pomocí uhlíkové tkaniny, brání prostupu signálu,, zpravidla na břehu to funguje, protože držíme vysílač nad modelem, ale s přibývající vzdáleností k modelu se směr signálu dostává na prostup trupem a vlnami,, to může způsobit ztrátu signálu.