Lodě...

Ve stavbě je model HMS Abercrombie, monitor. Model byl ůspěšně odzkoušen na akci For Model Olomouc v roce 2019, střelba a efekty modelu plně funkční.

Pracuje se na další nákladní lodi AKS pro doplnění sestavy nákladních lodí. Nový model jako stavba dokončen, zbývá ho prodrátovat a zapojit jeho efekty, osadit RC.

Provedeno zapojení, osazeno pro RC FC-28, využit zvukový modul Sound Navy, model může simulovat zásah nakloněním na bok, v posuvném systému je uložen napájecí aku, ale náklon je malý, musí se to ještě doladit, stabilita modelu na vodě vynikající, první plavba v ostrém bočním větru a náklon minimální, výkon motoru dostatečný, pro plavbu proti větru. Ostré předvedení pro diváky bylo na For Model Olomouc 18-20.3.22. v další fázi bude dozapojena pyrotechnika a další efekty, přibude náklad.

Dokončuje se Atlantická pevnost, probíhají práce na prvním Monitoru, zhodnocují se zkušenosti z jeho ovládání a plavby, co a jak změnit pro plné dokončení. V roce 2021 provedeno rozšíření pevnosti o další funkce, jde roztáhnout obrana na pravé a levé křídlo od pevnosti na 5m, odpalovače v zákopech, další okruh přesazuje obranu do vody před pevnost, hlubiné nálože ovládené z pevnosti, ukázka byla velmi efektní. Bude nutno systém přepracovat na jednodušší montáž na břehu, vytvořit moduly zákopového opevnění s více osazenými efekty.

Jak bude čas, tak opravit Merrimack po jeho zahoření prachárny, trup byl opraven, vyztužen, čeká na nové prodrátování a důkladné testy.