Ponorka USS Georgia (SSGN-729),třída Ohio.

Délka:170.7m, šíře:12.8m, ponor: 11.5m, rychlost 20+ uzlů, Posádka 153mužů.

Výzbroj: 24x balistická raketa Trident II, 4x 533mm torpédo. Stále ve službě.

Model postaven v měřítku 1:72, trup plaňkovaný na kostře, olaminováno, raketový úsek tvoří tlakovou balastní nádrž, v přídi a zádi je pomocná balastní nádrž pro podélné vyvažování. Hrb ponorky s kryty raketových šachet je laminátová skořepina, která se při ponoření zatopí. Zátěž pro dosažení čáry ponoru je cca. 60kg olova (plaňkový trup má hrozný výtlak). Délka modelu a malá účinnost kormidel znemožnuje dobré manévrování, vyžaduje velikou plochu vody.

Výzbroj modelu: funkční rakety s možností startu z podhladiny, statické ponořování, výsuvné periskopy, poziční světla.

Model v současné době prochází rekonstrukcí, je nutné vyměnit tlakové čerpadlo pro stlačování vzduchu pro vynořování - žere moc proudu, za ventily, a nádrž na CO2.

Odladění odpalu rakety z ponořené rampy trvalo několik let, raketa v šachtě je uzavřena gumovou blánou, pro pohon musí být raketový motor, (raketa ze zábavné pyrotechniky nemá potřebnou sílu pro průlet vodou), po odpálení rakety a zatopení odpalové šachty model ponorky nabere hmotnost vody co zaplaví raketovou šachtu, musí se s tímto objemem počítat v hlavní balastní nádrži. Na modelu nejsou všechny rakety funkční, ty funkční jsou ve středu modelu pro dobré vyvážení při odpalu. Pro efekt stačí odpálit jen pár raket, pro ostatní není ani v modelu místo, raketové silo prochází celým modelem, až na jeho kýl.