S modely lodí jsem začal již od dětství, bydlel v Praze v Holešovicích na tři strany od domu se vždy došlo k řece.

Pozorovat lodě bylo snadné, byl tam i přístav a velký lodní výtah kde jsem jako dítě mohl poznat jak vypadá ta část lodi pod vodou. Přes most loděnice amatérskch lodí a v té době také hodně vraků co bylo možno zkoumat, projít šlo všude, díky absenci plotů.

Vždy jsem zkoušel postavit loď z něčeho jiného a zda to poplave, většinu času na chatě a řeka na dohled, každý den nové objevení, pohon leteckou vrtulí, plachetnice, vory, později i velké vory na řece, malé přístaviště na řece, stavba různých lodí vlastního typu i postupů, jednou stavba plachetnice a šití plachet.

Chodil jsem na každou akci kde byli k vidění modely lodí, (pražské výstaviště juldy-fuldy, a snažil se přijít na to jak to mají udělné) v časopisech té doby zmínka o klubu Naumachia, postupně stavby lodí z papíru, pastic kity, plastik modely s pohonem, a sen o řízení rádiem.

Někdy v roce 1988 jsem narazil na inzerát," Merrimack klub hledá nové členy", tak jsem to s nimi zkusil...

První pokus o model, stavba přístavní pevnosti, ale špatná na dopravu, někdy jí musím dostavit. V současné době oprášena a změněna na model " Atlantické pevnosti ", slouží jako protivník při vylodění, ovládá se RC soupravou 4k.

První funkční loď  Virginie (Merrimack), jsi nováček tak jí postav, je to jednoduchý model a ještě ho nemáme, postupně se ukázalo, že jednoduchý model to není, bylo mnoho slepých cest v zapojení efektů, vnitřní zapojení se několikrát měnilo, hledal se lepší systém řízení a model byl v provozu 20 let. Jeho ukázky ukončila stylová exploze prachárny, čeká na případnou repasi nebo je již připravený nový větší trup CSS Virginie, znáte to, stále chybí čas,...

Na každé akci se snažím mít sebou co nejvíce náhradních dílů, drátů, nářadí, pájku, multimetr, nabíječe, prodlužku a mnoho dalšího co ani nejde rozepsat.

Když není zbytí tak se chopím mikrofonu a akci Klubu Merrimack moderuji pro diváky.

Moje postava má výšku cca.200cm a to moc nejde přehlédnout.

Další modely, vymýšlení nových postupů zapojení, efektů,...stále pokračuje,, nyní píši tento WEB.