Velké lodě, stavby, repase.

Stavby od roku 1987 do 2004, zatím pauza, ale začne se znovu tvořit.

Život vedle řeky vede ke stavbě lodí, nejdříve vory a potom něco většího, zkusit plachty, z vraku co přinesla velká voda začít stavět jinou loď, využít její hmotu a um dávného stavitele pro něco nového.

Řada lodních trupů se koupila na inzerát v dávné době. V době nákupu již v dezolátním stavu, více mně baví stavět a vymýšlet nové postupy, než na lodi plout.

Na řece bylo nejdříve malé plato na kotvení a za pár let se stavělo velké 2x5m, ponton, neslo ho 10 sudů, hlavní místo kotvení, a malá bóje na které kotvila plachetnice, (mnoho návštěvníků pontonu má snahu vše zničit, nevadí mi když si tam lidé posedí nebo tam si dá zastávku jiná loď, ale rybář co chytí rybu a následně jí zpracuje na pontonu a neuklidí po sobě...)

Stálý boj s povodněmi, odejde voda, vše pod bahnem. Přístaviště přežilo i katastrofální povodeň v roce 2002, ale nepřežilo za pár let nenechavce co ho ukradl (firma co čistila nánosy po povodních), že by ho dávali do sběru to moc nevěřím, protože těžký železný pokřivený můstek, co ležel na něm tam nechali ležet...