Elektronika v modelu.

Krokový volič, Krokové relé, skupinka: základní spínací prvek pro řízení opakujících se efektů (střelba, odpaly raket, palubní výbuchy) co krok to odpal, a stačí na jedno dělo jeden kanál nebo spínací funkce.

Kde ho sehnat: na inzerát, nebo se dá koupit-není zrovna levný, ale realizovat to pomocí polovodičů při zátěži 10A na jeden výstup a zaručit, když je kontakt rozepnout, že obvod je spolehlivě přerušen není také levné.odkaz na prodejce: www.elektro-svestka.cz/detail/19052/volic-krokovy-typ-fk-92-608-60v

Nebo elektronická verze na pět kroků:

www.bel-shop.eu/cz-detail-995-petinasobny-spinac-ps5-3a.html

Jiná verze Krokového voliče, možnost instalovat přímo pod dělovou věž a tím odpadne tahat velký svazek vodičů do věže, krokový volič se otáčí současně s věží, stačí přitáhnou dvě silové silikonové licny 2.5mm2.www.elektro-svestka.cz/detail/16047/volic-krokovy-rpv-20-24v-ss-20p

Jiná firma, v katalogu ho má: www.kvt-elektronika.cz/elektrosoucastky.htm

Krokový volič - pochází z telefoních ústředen, jeho pracovní cívka je na 60V, nutno odmotat a znovu navinout Cu drátem průměru 0.3mm do plné cívky,,potom pracuje na 10-12V, při Cu - 0.5mm pracuje na 4-6V.

 


Modul který se nasadí na servo a vačka serva při vytočení serva sepne příslušný spínač (může být tlačítko - je sepnuto jen po dobu stlačení,,,,nebo tlačítko s aretací - na jedno vytočení serva sepne a dalším vytočením serva vypne.). Dříve to nabízela firma Robbe.

Ale dá se to snadno vyrobit, na páku serva pružný plech (třeba jazýček z relé) a do krajních poloh serva osadit tlačítko.