Jaký model...

To je složité, každý má jiné představy.

Velikost případného modelu určuje možnost jeho přepravy, velikost dílny, schodiště, výtahu.

Model se někdy pro svojí velkou velikost na vhodném místě dělí na dva a více kusů, co se spojí na Akci.

Ale je nutno stavět model, který vše co plánujeme uveze.

Musí mít dobrý přístup do trupu po sejmutí nástavby, je možnost sejmout celou palubu, ale je problém se zatěsněním obvodu paluby.

Všeobecně Bitevní lodě jsou vhodné. Bitevní křižníky. Monitory.

Ponorky, na rybníku je každý ponor riskantní, lépe je model stavět jen na zanoření po vež, zbytek ponoru provést dynamicky pomocí hloubkových kormidel, ve vodě model vše na sebe nabalí. Stačí list a hodně to změní ponor, zváště modely druhé války co mají bohaté nástavby.

Kasematové modely první války, kasematové děla jsou nízko nad hladinou, možnost vnikání vody do modelu.

Počítejte s tím, že nejcenější prostor na modelu zaberou Akumulátory, jejich Hmotnost nutí k osazení do středu modelu, Aku 12V/12Ah váží 4.3Kg, velký model používá dva kusy.

Je také možnost používat modernější Aku na bázi Li-xx, Li-Fe-Pol, jsou lehčí, mají velký výkon, ale vyžadují speciální nabíječe, dobře se o ně starat, nebo je v nové sezóně vyhodíte.

Je lépe používat více Aku, pro pohon, pro efekty, pro RC 6V/5-10Ah, plné osazení serv má spotřebu.

Selhání jednoho zdroje energie, nevyřadí celý model.

Mít vždy sebou na akci, náhradní sadu aku, nepočítejte s tím, že na Akci najdete zásuvku 230V pro zapojení nabíječe.

Vědět jak dlouho vydrží model pracovat na dané Akumulátory, podle toho rozvrhnout Akci a kolik předvádění zdroje modelu vydrží. Odběr pro Efekty je značný.

Vlastní akce předvedení modelu, než se vystřílí zásobníky netrvá více než 15 minut. Ale opětovné zprovoznění modelu trvá zpravidla více hodin nebo je i na akci nemožné, záleží na provedení modelu a jak je složité model znovu nabít.

Jaká bude možnost přepravy, většinou je to limitující rozměr pro přepravu, vůz Combi je často podmínkou, vlek je nevhodný - hrozně skáče a model to vyklepe.